سگهای سرابی

آشنایی با سگهای سرابی

عکس چندتا سگ دیگه

سلام. امروز میخام عکس چندتا سگ و توله جدید بذارم و از سگای قبلی هم عکس دیگه ای بذارم.  برای دیدن عکسهای بیشتر ادامه مطلب را ببینید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم دی ۱۳۸۸ساعت 20:2  توسط رضا قمی  | 

سگ قفقازی

سلام امروز در مورد سگ قفقازی میخام فقط نظرمو بگم. سگ قفقازی سگ خوبیه و این سگ هم اصالتا مال ایران بوده و مشابهش در ایران پیدا میشه. این سگها سگهایی کلفتی هستند ولی بلندی زیادی ندارند و تقریبا نسبت به حجم و جثه ای که دارند سبکند. یعنی وقتی میگید این سگ حدود ۸۰ کیلو وزنشه با وزن کردن میبینیم که بین ۵۰ تا ۶۰ کیلو میباشد. و کلا سگهای تنبلی هستند. من خودم این نژاد سگ به کسی توصیه نمیکنم. اینجا یه عکس از سگ یرابی که به فرم قفقازیه میذارم که از بیشتر قفقازیها بهتره. این سگ بغل زورباست و اسمش تانکه. بعدا تانک رو معرفی میکنم. برای دیدن عکسهای بیشتر ادامه مطلب را ببینید

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هشتم دی ۱۳۸۸ساعت 0:29  توسط رضا قمی  | 

اشنایی با نژاد

 

 

سلام. نمیدونم میشه گفت آشنایی با نژاد سرابی یا نه؟ اما آنچه که مسلمه کشور ترکیه این سگها را به چند نژاد مختلف دسته بندی کرده. از قبیل آکباش و کانگال و آلابای و آکسرآی. به کانگال قره باش یا کله سیاه هم گفته میشه. کانگال و آکسرآی بسیار شبیه هم هستند فقط فرقشون توی اندازه سر و موی بدنشونه. آکسرآی سر بزرگتر و بدنی پر موتر هستند.

از کشور ترکیه بگذریم در ایران به همه اینها میگیم سرابی. در سگهای سرابی تنوع رنگ نسبتا زیاده. ۸۰درصد بور پوزه سیاه که همه سرابی رو به این شکل میشناسن. میتونه پشمالو و صاف باشه یا به قوله خودشون دوره یا کوپک. از ادغام این دو نژاد مو متوسط یا دومو هم سالهاست که برای خودش به وجود آمده که طرفدارای زیادی داره.

رنگ سیاه طرفدار زیادی داره و تقریبا کمیابتر و گرانتره. رنگ طوسی دهن سیاه و سفید و خیلی کم ابلغ زرد و ابلغ طوسی که باید در سر لکه سیاه داشته باشه. ابلغ زرد و ابلغ طوسی به خاطر ادغام این نژاد با سگ آلابایه که در سراب کمتر به چشم میاد. اما حدود ۵درصد به این رنگن. در ترکیه کانگال هایی که سر آلا باشن قیمت بیشتری داره.  میگن بدن کانگال و سر آلا یا همون آلابای. اما رنگ قرمز سر سیاه بیشتر به سگ اصیل سراب یا ذات قدیم سراب گفته میشه. خوب همه این نژادها باید سری بزرگ و حجیم و گرد مانند داشته باشن. البته توجه کنید این خصوصیت برای اکثریته. بدن آنها کشیده و بلند و درازی اونا باید زیاد باشه کشیده تر مرغوبتره. دم باید دراز باشه و گوشها را میتوان کوتاه کرد. اما کوتاه کردن گوش یا کوتاه نکردن هیچ امتیازی برای سگ سراب بر خلاف عقیده مردم نداره. چون این سگها در هر دو حال دارای هوشیاری زیادی هستند و در جنگها بیشتر خرخره و دست و سر همدیگرو میگیرن که سگ سراب به خاطر لوچه ای بودن و پوسته ای بودن به راحتی پوست سر همدیگرو حتی در نبود گوش میگیرن. البته دلیل دیگه این امر وجود فک های نیرومند و دهان بزرگشونه که هرجایی رو که بخان میگیرن. این سگها پر انرژی بازیگوش و شجاع هستند. وقتی خانواده یا اموال صاحبشون تحدید بشه از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و تا پای مرگ میجنگند. این سگها رو میشه به راحتی یک حیوان خانگی کرد و از جنگیدن اونا جلوگیری کرد. اما از سنین پایین باید بهشون آموزش داد و اجتماعیشون کرد. بسیار باهوش هستند و هر تعلیمی رو به سرعت یاد میگیرن و دلیل دیگه که خوب تربیت میشن برای اینه که دوست دارن صاحبشونو به هر طریق خوشحال کنند. بسیار مقاوم هستند و در هر شرایط سختی دوام میارن و باهاش سازگاری پیدا میکنند. به مریضیها بسیار مقاومند و کمتر مشکل خاصی پیدا میکنند. فقط میشه گفت در ماده ها نازایی نسبتا به چشم میخوره البته نه زیاد. در نرها من مشکل خاصی ندیدم. پنجه های سگ سرابی باید بزرگ کلفت و باز باشه. این یه موضوع مهم در خرید یه سگ یا توله سرابیه. سینه بزرگ و باز بیشتر سگها یه لکه سفید در سینشون دارند. در هر رنگی باید رگه ای از رنگ زرد در بدن و سیاه در سر باشه. یعنی وقتی رنگشون سیاست باید رگه های زردی در بدنشون نمایان باشه. بیشتر میشه در نور آفتاب انو مشاهده کرد و در پشت سرشون روی کمر به راحتی پیداست.  و در رنگ سفید یا ابلغ باید سر یا پوزه سیاه باشه یا رگه سیاهی داشته باشه. این موضوع باعث میشه که این سگها از سگ غیر سرابی شناخته شوند. امیدوارم با گذاشتن عکسهای بیشتر شما رو با این نژاد بیشتر آشنا کنم. بیشتر باید با تجربه و دیدن با این سگها آشنا شد من از همه این نژادها و رنگها دارم و عکسهاشونو میذارم. امیدوارم که خوشتون بیاد.

 برای دیدن عکسهای بیشتر به ادامه مطلب رجوع کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم دی ۱۳۸۸ساعت 23:30  توسط رضا قمی  | 

آشنایی با سرابی

 

 

سلام . من این وبلاگ برای آشنایی با سگهای سرابی ساختم که مردم ایران بیشتر با این نژاد آشنا بشن. ما دارای بزرگترین مرکز سگهای سرابی هستیم که خوشبختانه از بهترین سگهای سرابی استفاده میکنیم که تقریبا در ایران بی رقیب هستند.

 دوستان برای مشاوره یا راهنمایی بیشتر میتونن با شماره ۰۹۱۲۴۵۱۴۹۲۵ تماس بگیرند.

 برای دیدن عکسهای بیشتر ادامه مطلب را ببینید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پنجم دی ۱۳۸۸ساعت 13:2  توسط رضا قمی  |